Prašnost
U tiskáren se obvykle jedná především o jejich pravidelné čištění (odprášení) s důrazem na doprovodné kontroly nejvíce namáhaných součástí těchto přístrojů, které podle předchozích zkušeností mohou být nejčastějším zdrojem možných závad a poruch. V každém prostředí se usazuje prach a jiné nečistoty, které postupně pronikají i do vnitřních mechanických částí tiskáren, kde spolu s s prachem z používaného papíru přispívají k rychlejšímu mechanickému opotřebení.

Doporučujeme provést profylaxi dle prašnosti prostředí, použité kvality papíru a množství tisků 1x za 1 – 2 roky.

Papír
Při používání příliš silného papíru dochází k nadměrnému namáhaní podávacích mechanizmů. Z dlouhodobého hlediska toto má vliv na snížení životnosti daného zařízení.Dalším problémem může být u papíru s vysokou gramáží jeho nedostatečné prohřátí a tím špatné zapečení toneru.
U příliš tenkého a levného papíru má tiskárna snahu nalíznout více než jeden papír a zasekne se uvnitř podávacího mechanizmu. Při neodborném vyjímaní se papír potrhá a v tiskárně zůstavají kousky papíru a nečistota, která zanáší mechanické prvky.

Doporučujeme používat kvalitní papír 80 – 100 g/m2. Nejlevnější neznamená nakonec úsporu.

Vlhkost vzduchu
Vlhkost vzduchu má velký význam pro udržení vaší kancelářské techniky v bezproblémovém provozu.

Doporučujeme umístění tiskárny nebo kopírky v místnosti se stabilní vlhkostí vzduchu. Ne v blízkosti topení, kde se víří nejvíce prachu.

Změna rozložení toneru v kazetě
Je-li v kazetě malé množství toneru, objeví se na tištěné stránce světlé plochy. Změnou rozložení toneru v kazetě lze přechodně zvýšit kvalitu tisku, což umožní dokončit aktuální tiskovou úlohu před výměnou tiskového zásobníku.

Doporučujme tonerovou kazetu z tiskárny vyjmout a opatrně z boku poklepat. Ihned objednat novou kazetu než toner dojde úplně.