Jak vybrat tiskárnu?

Při výběru tiskárny je dobré se zaměřit na důležité parametry tiskárny. Její výkon, náklady na tisk a využití tiskárny. Poradíme vám jak zvolit správnou tiskárnu a neudělat při výběru chybu.

1. Nevěřte akčním letákům

Akční letáky mohou velice snadno zmást zákazníka svojí perfektní nabídkou, kde je hlavním lákadlem nízká cena. Obchodní řetězce jsou si svého počínání velice dobře vědomy a nabízejí nejlevnější modely tiskáren pod samotnými výrobními náklady.
Základní taktikou hypermarketů je prodat tiskárnu za co nejnižší cenu, aby zákazník nabyl dojmu, že nakoupil výhodně. Problém tiskárny zákazníka odhalí, až v situaci kdy mu dojde toner. Zjistí totiž, že nový náhradní toner může stát i polovinu ceny samotné tiskárny. Náklady na tisk jsou tak velmi vysoké a to jsme ještě nezmínili fakt, že výrobci kapacitu tonerů neustále zmenšují, což nutí spotřebitele k častějšímu nákupu.

2. Využití tiskárny

Pro výběr tiskárny musí vědět, zda budete tisknout fotografie, faktury, studijní materiály či jiné dokumenty. Musíte také určit, zda bude tiskárna určena pouze pro domácnost nebo pro firemní účely.
On je pak rozdíl, jestli je tiskárna využívána jenom občas nebo s ní pracuje 10 účetní. Pro účetní firmu je vhodné vybrat zátěžovou tiskárnu či multifunkční zařízení, které zvládne vysoký nápor a naopak pro domácí účely postačí malá laserová tiskárna.

3. Náklady pro tisk

Ještě než svolíte ke koupit tiskárny, podívejte se na ceny tonerů a náplní. Levnější náplně vám mohou ušetřit mnoho peněz. Je dobré si také ověřit, zda vůbec alternativy existují nebo v jakém časovém horizontu budou k dispozici.
Celkové náklady pro tisk netvoří jen cena tiskárny a tonerů. Důležitá je také spotřeba papíru, která může tvořit v některých případech až 50 % nákladů na tisk stránky. V těchto případech doporučujeme využít tiskárnu, která má oboustranný tisk. Vyhnete se tím manuálnímu obracení stránek a ušetříte čas.

4. Pronájem tiskárny

Pokud budeme mluvit o pronájmu tiskárny, který se týká pouze firem, by nebylo od věci zvážit pronájem. Když už dopředu víte, že vaše nároky na tisk jsou velké, tak proč netisknout na pronajaté tiskárně. Vyjde to levněji a odbydou zbytečné starosti ohledně servisu a nákupu tonerů.

5. Poraďte se

Pokud máte otázky na výběr tiskárny, je dobré se zeptat. Rádi na vaše dotazy zodpovíme a poradíme při výběru, abyste ušetřili na nákladech a využili potenciál tiskárny na plno.